Analiza cen imprez turystycznych lato 2021

0
311

Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA, zajmujący się gromadzeniem danych z rynku zorganizowanej turystyki wyjazdowej publikuje Analizę Cen Imprez Turystycznych dotyczącą wyjazdów w sezonie letnim 2021. Obejmuje ona okres pierwszego tygodnia sierpnia, czyli 2 – 8 sierpnia 2021 roku. Analizy są wysyłane podmiotom zarejestrowanym na portalu www.wczasopedia.pl.

Niniejsze zestawienie obejmuje dziewiętnaste w tym roku porównanie cen dla wylotów w wysokim sezonie letnim 2021, definiowanym na potrzeby porównań jako okres pierwszego tygodnia sierpnia, czyli od 2 do 8 sierpnia 2021. Ceny dla tego okresu zostały zebrane 18 marca 2021 i zestawione z cenami dla tego samego okresu wylotów z 11 marca 2021, a przy porównaniach cen rok do roku z cenami zebranymi 19 marca 2020 roku.

Poczynając od 8 października zestawienia cen są uzupełniane o ich porównania z obszaru wybrzeża Hiszpanii (obejmują Costa De La Luz i Costa Del Sol) oraz Włoch (obejmują Kalabrię, Sardynię i Sycylię).

Reklama

W minionym tygodniu, średnia cena dla wycieczek z wylotami między 2 i 8 sierpnia 2021 spadła o 3 złote. W ostatnim zestawieniu ceny spadły o 10 złotych, we wcześniejszym wzrosły o 18 złotych, a w jeszcze wcześniejszych spadły o 9, 17 i 8 złotych.

Największe spadki cen wycieczek miały miejsce w Maroku – średnio o 205 złotych, zaś znacząco mniejsze zniżki były na Teneryfie (poprzednio miał tam miejsce największy spadek cen) i na Malcie – o 105 i 40 złotych. Największe wzrosty cen wyjazdów odnotowano na kanaryjskich wyspach Fuerteventurze i Gran Canarii – o 73 i 63 złote oraz na Sycylii – o 63 złote.

W takim samym okresie przed rokiem i dwoma laty bieżące ceny wycieczek odpowiednio spadły i wzrosły o 7 i 14 złotych.

Zmiany cen wycieczek jakie miały miejsce w ostatnim tygodniu na poszczególnych kierunkach obrazuje załączona mapka, a ich przebieg w tym sezonie na najważniejszych kierunkach przedstawiony jest na zamieszczonym poniżej wykresie.

W minionym tygodniu ceny wycieczek na wiodących kierunkach wyjazdów wypoczynkowych Polaków dla wylotów w dniach 2-8 sierpnia 2021, czyli sprzedawanych z dużym wyprzedzeniem czasowym spadły jedynie w Turcji – o 11 złotych, a na pozostałych głównych kierunkach wzrosły. W najmniejszym stopniu w Grecji – o średnio 3 złote, nieco bardziej w Egipcie i na Wyspach Kanaryjskich – o średnio 17 i 15 złotych, a najbardziej w Bułgarii – 29 złotych.

Pełny raport dostępny poniżej.

TravelData Raport Lato 2021

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.