AC Hotel by Marriott powstanie w poznańskim Kupcu

0
897
Trwają prace projektowe dotyczące przebudowy poznańskiego Kupca. Projekt powstaje w pracowni architektonicznej Chapman Taylor. Zmienią się nie tylko wnętrza, ale również elewacja budynku. Poza galerią handlową i biurami powstanie skrzydło hotelowe.

Hotel oferujący 150 pokoi będzie należał do międzynarodowej sieci Marriott. Poza bazą noclegową, obiekt będzie posiadał restaurację, bar oraz sale konferencyjne. Do tej części budynku wejście będzie do strony pl. Wiosny Ludów. Przebudowa ma się rozpocząć w 2020 roku i potrwa dwa lata. Inwestorem jest spółka Kupiec Poznański Real Estate Sp. z o.o.

„Kupiec Poznański to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. Jego świetne położenie w samym centrum, przy Starym Mieście powoduje, że marka life-stylowa jaką jest AC by Marriott będzie w tym miejscu odpowiadać na potrzeby zarówno gości biznesowych, jak i turystów przyjeżdżających do miasta” Janusz Mitulski, starszy dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią..

Kupiec Poznański jest to pierwsze centrum handlowo-biurowe jakie powstało w centrum Poznania. Funkcjonuje ono od 2001 roku w bliskim sąsiedztwie Starego Rynku. Budynek to 32 000 m2 na 6 kondygnacjach naziemnych i 1 podziemną. Obecnie od parteru do drugiego piętra znajduje się powierzchnia handlowa, górne trzy piętra zajmują biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj